Co 100 lat świat musi stawić czoła pandemii?!

Czy to zbieg okoliczności, czy dobrze zorganizowany plan, co 100 lat świat jest niszczony przez pandemię, która zabiera tysiące istnień ludzkich. Idąc za tym niesamowitym nawrotem, czy koronawirus jest jedną z tych pandemii?

 

Przechodząc przez cykl wydarzeń, człowiek ma skłonność wierzyć, że może to być wzór zapisany przez Boga. Pandemia niszczy świat co stulecie i być może koronawirus jest prowokowany przez przeznaczenie w tym cyklu. Zagłębmy się w historię. Świat był nękany przez pandemię zwaną „dżumą” w 1720 roku. Cholera wstrząsnęła światem w 1820 roku. Następnie w 1920 roku pojawiła się hiszpanka. Wydarzenia te zaznaczyły mroczne lata dla świata i jego obywateli w tych traumatycznych czasach.

 

1720 — Plaga: Plaga była chorobą, która nawiedziła świat w 1920 roku. Francuskie Marsais było miejscem, w którym po raz pierwszy ją wykryto. I ta choroba wstrząsnęła regionem przez rok, zabijając około 1 lakh ludzi. Tragedia polegała na tym, że nie było miejsca na indywidualne chowanie ofiar i musieli uciekać się do masowego pochówku.

 

1820 — cholera: w 1820 roku Kalkuta w Zachodnim Bengalu w Indiach była pierwszym miejscem, w którym wykryto tę chorobę. Cholera została wykryta znacznie wcześniej, ale choroba szybko rozprzestrzeniła się z Kalkuty w Azji do Europy, wywołując panikę prawie na całym świecie. Azja Południowo-Wschodnia była najbardziej dotknięta ofiarami śmiertelnymi, które dotknęły ponad 1 lakh ludzi.

 

1920 – Hiszpańska grypa: Już sama wzmianka o tej grypie wywołała ciarki na plecach w 1920 roku. Hiszpańska grypa dotknęła 27% światowej populacji. Tak śmiertelna była wtedy ta grypa. Około 10 milionów ludzi zmarło z powodu hiszpańskiej grypy. Rozprzestrzeniła się po całym świecie i uważa się, że ta śmiertelna grypa pochłonęła do tej pory maksymalną liczbę istnień.

 

2020 – Koronawirus: sto lat po pojawieniu się hiszpańskiej grypy świat ogarnia strach przed koronawirusem. Patrząc wstecz na tragiczne wydarzenia, które miały miejsce co setny rok, nie można nie zastanawiać się, co świat ma w zanadrzu w tym cyklu. Minęło 100 lat od tego, jak była świadkiem katastrofy hiszpańskiej grypy.

 

Bądź na bieżąco, dołącz do mnie na: TELEGRAM oraz FACEBOOK.

 

  • https://newsable.asianetnews.com/gallery/lifestyle/coronavirus-every-100-years-world-has-to-brave-a-pandemic-q6mc83#image1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *