Globalny paszport zdrowia

C:\Users\Jo\Desktop\pobrany plik.jpg

Pomimo tego, że wiele krajów zaczęło zostawiać koronawirusa w tyle, nie daj się zwieźć, że cały system stworzony wokół pandemii wygasa razem z nią. Otóż plan jest ciągle w toku i wcale nie zwalnia, wręcz przyśpiesza, tylko jego aura medialna nie jest już tak widoczna.

Osobiście jestem zdumiony tym, że obiecywane są Nam kolejne pandemie i to w krótkim od siebie czasie… przecież jakby nie patrzeć dotąd istniał 100 letni patent, gdzie ogłaszano nową pandemię. Więc skąd ten pośpiech i strach…

 

Wśród wielu precedensów ustanowionych przez pandemię Covid jest wymóg zaszczepienia się przed zezwoleniem na podróż, który ma stać się światowym standardem.

Światowa Organizacja Zdrowia, która miała tak wielką pandemię, chce „ułatwić” swoim 194 państwom członkowskim wprowadzenie cyfrowych świadectw szczepień. Aby to zrobić, tworzy „bramę” do standaryzacji wydawania kodów QR, które nadają właścicielowi uprzywilejowany stan zdrowia. T-Systems, spółka zależna Deutsche Telekom, została wybrana jako partner branżowy do opracowania usług walidacji szczepień.

„Corona ma kontrolę nad światem” — powiedział Adel Al-Saleh, dyrektor generalny T-Systems. „Cyfryzacja sprawia, że ​​świat działa. Kluczem do tego są cyfrowe świadectwa szczepień, takie jak unijne. Cieszymy się, że możemy wspierać WHO w walce z pandemią. Zdrowie to strategiczny obszar wzrostu dla T-Systems. Zdobycie tego kontraktu podkreśla nasze zaangażowanie w branżę.”

Takie twierdzenia miałyby większą wagę rok temu, ale kiedy Wielka Brytania zniosła wszystkie ograniczenia związane z Covidem i wiele innych krajów zmierzających w tym kierunku, ta odnowiona gorliwość na rzecz nakazu szczepionek o udowodnionej ograniczonej skuteczności jest zaskakująca. Wygląda na to, że organizacje takie jak WHO niechętnie rezygnują z ogromnego wzrostu swojej władzy, jaką przyznała pandemia.

„COVID-19 dotyka wszystkich” – powiedział Gerrett Mehl, kierownik działu, Departament Zdrowia i Innowacji Cyfrowych WHO. „Kraje zatem wyjdą z pandemii tylko razem. Świadectwa szczepień, które są odporne na manipulacje i weryfikowalne cyfrowo, budują zaufanie. WHO wspiera zatem państwa członkowskie w budowaniu krajowych i regionalnych sieci zaufania oraz technologii weryfikacji. Usługa bramy WHO służy również jako pomost między systemami regionalnymi. Może być również używany jako część przyszłych kampanii szczepień i dokumentacji domowej”.

Z pewnością wpłynie to na wszystkich, jeśli WHO ma z tym coś wspólnego. T-Systems jest już zaangażowany w podobny schemat wymyślony przez UE i prawdopodobnie dlatego dostał ten występ. WHO zamierza, aby ten system miał zastosowanie również do innych szczepień, więc nawet nie stara się ukryć swojej misji. Taki system można łatwo przystosować do dołączenia innych warunków do podróży międzynarodowych, ułatwiając w ten sposób globalny system kredytu społecznego.

 

Bądź na bieżąco, dołącz do mnie na: TELEGRAM oraz FACEBOOK.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *