Melbourne (Australia) jest wściekłe!

Prawdziwy powód, dla którego Melbourne jest wściekłe i dlaczego może eksplodować w tym tygodniu, gdy Dan Andrews próbuje przepchnąć nadzwyczajne nowe prawa, które jak mówią krytycy, zmienią stan Wiktoria w dyktaturę.

  • CBD (Centralna dzielnica biznesowa Melbourne) w Melbourne zostało w sobotę zalane tysiącami protestujących.
  • Wściekły tłum wezwał do natychmiastowego zwolnienia premiera Daniela Andrewsa.
  • Wielu mieszkańców Wiktorii obawia się, że nowe przepisy pozwolą Andrewsowi sprawować władzę jako dyktator.
  • Sfrustrowani mieszkańcy ze wszystkich środowisk wyszli na ulice w proteście w zeszłym tygodniu.
  • Obywatele nocują na schodach Parlamentu.

Podzielone, rozczarowane i przerażone – Melbourne to miasto w punkcie krytycznym.

Jak inaczej wytłumaczyć tysiące zwykłych mieszkańców, wielu z dziećmi, maszerujących u boku radykalnych protestujących przeciwko szczepieniom i neonazistowskich bandziorów?

Niezwykłe sceny w Melbourne w sobotę były rzekomo protestem przeciwko nowym ustawom premiera Dana Andrewsa dotyczących pandemii.

Ale kop głębiej, a zobaczysz, że bunt wisi w powietrzu.

Po sześciu ciężkich lockdownach Wiktorianie mają już dość – i są głęboko przerażeni, że stan pogrąża się w dyktaturze.

C:\Users\Jo\Desktop\1.png

C:\Users\Jo\Desktop\2.png

Zgodnie z proponowaną ustawą człowiek nazwany „przewodniczącym Danem” miałby prawo do złożenia deklaracji pandemicznej z własnego widzimisie i przedłużenia jej o trzymiesięczne bloki tak długo, jak tylko zechce.

Dlatego w sobotę ulice Melbourne były zalane rozzłoszczonymi protestującymi, którzy zebrali się u stóp gmachu parlamentu w ulewnym deszczu, by sprzeciwić się ustawie.

Plakaty przedstawiające Andrewsa przebranego za nazistowskiego dyktatora Adolfa Hitlera – z opaską na ramieniu ze swastyką zastąpioną symbolem Australian Broadcasting Corporation – zostały rozdane rozgniewanym protestującym, co od tego czasu zostało powszechnie potępione.

Inny protestujący wymachiwał afiszem umieszczającym premiera obok nazwisk bezwzględnych dyktatorów Józefa Stalina, Hitlera, Benito Mussoliniego i Mao Zedonga, co było inspiracją dla pseudonimu Andrewsa „Przewodniczący”.

W innych scenach, które przyprawiały ludzi w całym kraju o dreszcze, widziano co najmniej dwóch mężczyzn wymachujących pętlami.

Jeden mężczyzna nosił w rzeczywistości trzy pętle przyczepione do prowizorycznej szubienicy.

Niektórzy machali flagami Eureki i Trumpa – jedna z nich przedstawiała byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych pakującego karabin maszynowy M-60 podobny do hollywoodzkiego bohatera akcji Johna Rambo.

Inni przyjęli obrazy templariuszy i krzyżowców, gdy maszerowali przez CBD, krzycząc „kill the bill”.

C:\Users\Jo\Desktop\3.png

C:\Users\Jo\Desktop\4.png

C:\Users\Jo\Desktop\5.png

Rząd Andrewsa ma nadzieję, że przegłosuje ustawę przez Radę Legislacyjną jeszcze w tym miesiącu, aby utrwalić ją w kamieniu przed wygaśnięciem istniejących uprawnień nadzwyczajnych 15 grudnia.

Ustawa została wrzucona do stanowej opozycji z niewielkim lub żadnym zawiadomieniem pod koniec zeszłego miesiąca.

Liberalny poseł Ryan Smith był wściekły kilka godzin później, kiedy zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa ustawy w parlamencie

„Ta ustawa pozwala rządowi na zrobienie nadzwyczajnej liczby rzeczy, którymi zwykli Wiktorianie byliby przerażeni” – powiedział.

„A słyszeć, jak na konferencjach prasowych rząd wstaje i mówi „tak, ale nie użylibyśmy tego w ten sposób” to po prostu absurdalny komentarz rządu, który tylko próbuje zamrozić życie zwykłych obywateli”.

W sobotę pozornie zwyczajni Wiktorianie stanęli przed masami i z pasją opowiadali, dlaczego uważają, że należy usunąć pana Andrewsa.

Wśród nich były pielęgniarki Pauline Swinkley i Melissa Webster, które wygłosiły przemówienia wzywające aby szczepienia i lockdowny nie były obowiązkowe.

Pani Swinkley powiedziała publiczności, że była pielęgniarką przez 39 lat, a teraz będzie zmuszona zrezygnować.

Tłum usłyszał, że tysiące pracowników służby zdrowia, którzy stali przy Wiktorianach podczas pandemii, zostali zwolnieni i zastąpieni przez zagranicznych pracowników z powodu obowiązkowych praw szczepień.

Pani Webster mówiła o przerażających żniwach dla zdrowia psychicznego, które spowodowały lockdowny.

C:\Users\Jo\Desktop\6.png

C:\Users\Jo\Desktop\7.png

Były starszy konstabl policji Wiktorii, Craig Backman, nazwał Andrewsa „klaunem”, gdy przedstawił to, co jego zdaniem było ostatecznym planem jego rządu.

„Jego plan polega na kontrolowaniu ciebie i wszystkiego, co robisz”, powiedział.

„To jest tego początek”.

W poniedziałek protestu trwały dalej, a jeden z czołowych lekarzy w Australii ostrzegł, że wiktoriański rząd musi „dobrze się zastanowić” nad swoją reakcją na pandemię Covid.

Dr Nick Coatsworth, były zastępca dyrektora medycznego w kraju i twarz rządowej kampanii wprowadzania szczepionek, powiedział, że był „zaniepokojony” protestami.

„Ludzie mają do tego prawo (protest), ale Wiktoria pod wieloma względami stała się stanem podzielonym, a częściowo jest to spowodowane bardziej zdecydowanym podejściem rządu i ludzi, którzy go odpierają” – powiedział dr Coatsworth Today.

Dr Coatsworth powiedział, że taka sama częstotliwość i skala protestów odbywających się w Melbourne nie była obserwowana w innych stolicach.

– To znaczy, wszyscy jesteśmy Australijczykami. Dlaczego Wiktorianie czują potrzebę protestu? Myślę, że rząd musi się dobrze zastanowić, dlaczego tak jest.

C:\Users\Jo\Desktop\8.png

C:\Users\Jo\Desktop\9.png

C:\Users\Jo\Desktop\10.png

C:\Users\Jo\Desktop\11.png

Od początku pandemii mieszkańcy Melbourne byli poddawani najdłuższemu na świecie lockdownowi i raz po raz obserwowali z przerażeniem, jak policja zamyka każdego, kto odważy się zaprotestować przeciwko drakońskim zasadom premiera.

W sobotę tysiące ludzi patrzyło, jak skrzypek grał przejmującą interpretację hymnu narodowego, który przywołał wizje wojny domowej w USA.

Obok mężczyzny trzymającego tabliczkę z napisem: „nieszczepiona sperma to następny Bitcoin” .

Gdy tłum przedzierał się przez zwykle opuszczone ulice Melbourne, przesłanie było jasne, że mieszkańcy nie tylko stracili wiarę w swój rząd, ale także w policję i media głównego nurtu.

„Media to wirus”, tłum zraził się do „dziennikarza obywatelskiego” Rukshana Fernando podczas jego czterogodzinnej transmisji na żywo z protestu.

Były oficer wywiadu wojskowych służb jugosłowiańskich i autor nowo wydanej książki „Blood Soaked in Soil”, powiedział Mario Bekes w wywiadzie dla The Informer – Victoria teraz przypomina komunistyczną Jugosławię.

„Aby kontrolować wszystko jako komunizm, musisz usunąć przeszłość, napisać teraźniejszość, aby odzwierciedlić przyszłość… korygujesz przeszłość w sposób, który ci odpowiada… aby przyszłość była łatwiejsza (zaakceptowana) dla społeczeństwa” powiedział.

„To jest komunizm. To jest niebezpieczeństwo, które teraz widzisz.

Protestujący rozbili teraz obóz na schodach stanowego parlamentu w nadziei, że zaatakują wiktoriańskich parlamentarzystów wyższej izby w ostatniej próbie przekonania ich do odrzucenia nowego ustawodawstwa.

 

Bądź na bieżąco, dołącz do mnie na: TELEGRAM oraz FACEBOOK.

 

  • https://www.dailymail.co.uk/news/melbourne/article-10202331/The-real-reason-Melbourne-angry-explode-week.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *