Merkel dąży do globalnego traktatu pandemicznego.

C:\Users\Jo\Desktop\imago0133473999h.jpg

W związku z kryzysem koronowym kanclerz Merkel apeluje o zawarcie wiążącego na całym świecie kontraktu na wypadek pandemii. „Pandemie nie znają granic państwowych” i muszą być rozwiązywane wspólnie. Zależy to od lepszych sieci, wydajnych struktur i zaufania między krajami, powiedziała Merkel.

Kanclerz Angela Merkel wezwała do globalnie wiążącego porozumienia pandemicznego, aby w przyszłości można było szybciej i lepiej reagować na globalne kryzysy zdrowotne. Na wirtualnym szczycie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) powiedziała, że ​​tylko razem można walczyć z pandemią, taką jak obecny kryzys.

Obecna pandemia z jej katastrofalnymi skutkami zdrowotnymi i ekonomicznymi powinna być dla nas lekcją. Powinniśmy budować sieci, struktury i zaufanie – czyli stwarzać nam i przyszłym pokoleniom warunki do szybszego i lepszego reagowania na zagrożenia dla zdrowia ” powiedziała. „Będziemy dobrze zorganizowani, jeśli w kontrakcie na wypadek pandemii lub innym instrumencie prawnym ustanowimy wiążące środki w celu lepszego zapobiegania, wczesnego wykrywania i reagowania”.

Z jej punktu widzenia istnieją trzy podstawowe punkty. Po pierwsze, należy zapewnić większą współpracę i sieciowanie w nauce, polityce. Po drugie, potrzebne są wydajne i funkcjonujące struktury, w tym rzetelne finansowanie ze Światowej Organizacji Zdrowia. Ponieważ WHO, jako organ koordynujący w globalnej architekturze zdrowia, ma do odegrania kluczową rolę. Ponadto mandaty wszystkich organizacji i podmiotów zajmujących się zdrowiem na świecie powinny być wyraźnie skoordynowane, powiedziała Merkel.

Po trzecie, Merkel zażądała, aby kraje wzmocniły wzajemne zaufanie. Bo to jest „niezbędne” do udanej współpracy. „Pandemie nie znają granic państwowych, wspólne wyzwania, takie jak te, można przezwyciężyć, pomimo wszelkich wysiłków krajowych, tylko jeśli będziemy działać razem” – powiedziała Merkel. Zamiast działać w pojedynkę, razem mielibyście znacznie większe szanse na skuteczne zmierzenie się z horrorem pandemii.

Co więcej, cyfryzacja systemu opieki zdrowotnej musi zostać ulepszona, aby generować wiarygodne dane na temat wskaźnika infekcji, powiedziała Merkel. Sztuczna inteligencja może przyspieszyć analizę danych, ponieważ umożliwia dostrzeżenie wcześniej nieznanych relacji w dużych ilościach danych. Rząd federalny utworzył niedawno w Berlinie centrum WHO do analizy danych na potrzeby przygotowań do pandemii.

 

Dążenie do centralizacji danych osobowych w pełnej okazałości…

 

Bądź na bieżąco, dołącz do mnie na: TELEGRAM oraz FACEBOOK.

Oryginał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *