Google tworzy „BOGA”?!

(Były wykonawca Google ostrzega, że badacze AI (sztuczna inteligencja) „Tworzą BOGA”.)

C:\Users\Jo\Desktop\Former-Google-Engineer-Has-Created-a-Religion-Where-Artificial-Intelligence-is-Worshipped-as-God..jpg

 

Straszne ostrzeżenie

Według byłego dyrektora Google, aberracja nadchodzi. Co więcej, mówi, że stanowi poważne zagrożenie dla ludzkości.

Mo Gawdat, dawniej Dyrektor ds. Biznesu organizacji moonshot firmy Google, która wówczas nazywała się Google X, wydał swoje ostrzeżenie w nowym wywiadzie dla The Times. Powiedział w nim, że wierzy, że sztuczna ogólna inteligencja (AGI), rodzaj wszechpotężnej, świadomej sztucznej inteligencji widzianej w science fiction, takiej jak Skynet z „Terminatora”, jest nieunikniona – i że kiedy już tu dotrze, ludzkość może zacząć przyglądać się apokalipsie wywołanej przez boskie maszyny.

 

Przestraszony

Gawdat powiedział The Times, że doznał przerażającego objawienia podczas pracy z programistami AI w Google X, którzy budowali ramiona robotów zdolne do znajdowania i podnoszenia małej piłki. Po okresie powolnego postępu Gawdat powiedział, że jedno ramię chwyciło piłkę i wydawało się, że trzyma ją w geście, który według niego oznaczał popisywanie się.

I nagle zdałem sobie sprawę, że to naprawdę przerażające” – powiedział Gawdat. „To całkowicie mnie zmroziło”.

Rzeczywistością jest”, dodał, „ że tworzymy Boga”.

 

Prawdziwe niebezpieczeństwa

W branży technologicznej nie brakuje podżegaczy AI — na przykład Elon Musk wielokrotnie ostrzegał świat przed niebezpieczeństwami, jako iż pewnego dnia podbije ludzkość sztuczna inteligencja. Ale tego rodzaju spekulacyjne spojrzenie nieco przesłania rzeczywiste zagrożenia i szkody związane ze sztuczną inteligencją, którą już zbudowaliśmy.

Na przykład algorytmy rozpoznawania twarzy i prognostyczne algorytmy policyjne wyrządziły realną szkodę w niedostatecznie obsłużonych społecznościach. Niezliczone algorytmy nadal propagują i kodyfikują rasizm instytucjonalny na całym świecie. Są to problemy, które można rozwiązać poprzez nadzór i regulacje — ale nie wiedziałbyś o tym, gdybyś tak jak Gawdat myślał o rozwoju sztucznej inteligencji jako nieuniknionych narodzinach mściwego boga.

 

Bądź na bieżąco, dołącz do mnie na: TELEGRAM oraz FACEBOOK.

Oryginał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *