Szczepionki przeciw Covid i nowotwory.

(Krótka aktualizacja na temat niepożądanych odczynów poszczepiennych.)

C:\Users\Jo\Desktop\cancerVaccine02.jpg.resize.702.404.jpg

Czy szczepionki przeciw covid mogą powodować raka? W niektórych przypadkach odpowiedź brzmi „tak”. Dla pewności nie ma dowodów na to, że same szczepionki przeciw koronie są rakotwórcze. Wykazano jednak, że nawet u 50% zaszczepionych szczepionki przeciw koronie mogą wywołać przejściową supresję immunologiczną lub dysregulację immunologiczną (limfocytopenię), która może trwać około tygodnia lub być może dłużej.

Ponadto wykazano, że szczepionki z mRNA „przeprogramowują” (tj. wpływają na adaptacyjne i wrodzone odpowiedzi immunologiczne, a w szczególności regulują w dół tak zwany szlak TLR4, który, jak wiadomo, odgrywa ważną rolę w odpowiedzi immunologicznej na infekcje i komórki rakowe.

Tak więc, jeśli gdzieś jest guz – znany lub nieznany – lub jeśli istnieje predyspozycja do jakiegoś rodzaju raka, taki stan wywołanej szczepionką immunosupresji lub dysregulacji immunologicznej może potencjalnie wywołać nagły wzrost guza i raka w ciągu kilku tygodni po szczepieniu. Warto zauważyć, że limfocytopenię często obserwowano również w przypadkach ciężkiej choroby wieńcowej.

Na poziomie immunologicznym wydaje się, że podobny mechanizm wyzwala poszczepienną reaktywację utajonych infekcji wirusowych, w szczególności VZV (tj. półpasiec), ale także EBV (Epstein-Barr) i HPV. Indukowana szczepionką tymczasowa supresja immunologiczna jest również prawdopodobnym czynnikiem przyczyniającym się do gwałtownego wzrostu zakażeń koronawirusem po szczepieniu, obserwowanego w wielu krajach.

Zakres wywołanego szczepionką wzrostu guza i problemu z rakiem pozostaje niepewny – może to być bardzo rzadkie – ale istnieje już kilka tysięcy takich zgłoszeń w notorycznie niekompletnych oficjalnych systemach zgłaszania zdarzeń niepożądanych oraz w internetowych grupach pacjentów związanych ze szczepionkami.

W sierpniu amerykański patolog kliniczny, dr Ryan Cole, opisał znaczny wzrost niektórych rodzajów raka (np. raka endometrium) od początku kampanii masowych szczepień covidowych. Niedawno niemieccy patolodzy zauważyli również problem dysregulacji immunologicznej po szczepieniu i nagłego wzrostu guza u niektórych pacjentów.


Dodatkowo…

Oprócz dobrze już znanych zdarzeń niepożądanych ze strony układu sercowo-naczyniowego – takich jak zakrzepy krwi, udary, zapalenie mięśnia sercowego i zaburzenia miesiączkowania – kilka chorób autoimmunologicznych powiązano również ze szczepionkami przeciw covid, w tym stany neurozapalne, takie jak zespół Guillain-Barré oraz stwardnienie rozsiane (MS), które może być spowodowane przez antygenową reaktywność krzyżową.

Ubytek słuchu poszczepienny i szum w uszach zostały niedawno omówione przez ABC News. Jeśli chodzi o kobiety w ciąży, podczas gdy wiele „organów ds. zdrowia” zaleca szczepienie, rzeczywisty test szczepionki Pfizer u kobiet w ciąży jest opóźniony z powodu braku uczestników. Tymczasem amerykański system raportowania VAERS liczy już ponad 2000 poronień poszczepiennych.

Jeżeli chodzi o dzieci to uważano, że szczepienie zapobiegnie związanemu z covidem zapalnemu zespołowi wieloukładowemu (PIMS). Zamiast tego okazało się, że szczepionki przeciw covid mogą same wywoływać PIMS, co najprawdopodobniej jest spowodowane reakcją immunologiczną na białko kolce. PIMS wywołane szczepionką po raz pierwszy zauważono w Izraelu i niedawno zostało potwierdzone przez EMA, Europejską Agencję Leków.

Korzyść ze szczepienia dzieci jest tak niepewna, że ​​próby szczepień musiały przejść od istotnych punktów końcowych (tj. zmniejszenia zachorowań lub zgonów) na wątpliwe wskaźniki zastępcze, takie jak „odpowiedź przeciwciał”. Tymczasem niedawne badanie amerykańskie wykazało, że u zdrowych nastolatków ryzyko zapalenia mięśnia sercowego po szczepieniu jest około pięciokrotnie wyższe niż ryzyko hospitalizacji z powodu ciążowej choroby.

Niedawno opublikowane badanie na myszach wykazało, że jeśli szczepionka mRNA dostanie się do żyły, mięsień sercowy wchłonie mRNA, zacznie wytwarzać białko kolce koronawirusa, zostanie zaatakowany przez układ odpornościowy i rozwinie stan zapalny i uszkodzenie komórek (tj. zapalenie mięśnia sercowego). Jest to prawdopodobne, co dzieje się również u ludzi, jeśli szczepionka zostanie przypadkowo wstrzyknięta do żyły zamiast do mięśnia.

Czy jednak oficjalne testy szczepionek nie wykazały, że szczepionki przeciw covid są bezpieczne? Odpowiedź brzmi nie. W rzeczywistości kilka poważnych zdarzeń niepożądanych zaobserwowano już podczas badań szczepionek, ale odrzucono je jako „nieistotne”. Ponadto badanie szczepionkowe firmy Pfizer wykluczyło pięć razy więcej osób z grupy szczepionej niż z grupy kontrolnej. W próbie szczepionki Pfizer dla nastolatków, gdy 12-letnia dziewczynka doznała trwałego paraliżu, firma Pfizer zgłosiła swój przypadek jedynie jako „ból brzucha”.

Jeśli chodzi o potencjalne ryzyko indukowanego szczepionką nasilenia choroby zależnej od przeciwciał (ADE), nadal nie ma dowodów na to działanie w świecie rzeczywistym, ale kilka badań symulacji molekularnych wykazało, że przyszłe warianty szczepu Delta mogą potencjalnie wywołać ADE (tj. nieneutralizujące przeciwciała nasilające infekcję wirusową, jak miało to miejsce w przypadku szczepionek przeciwko SARS-1 i dendze).

 

Bądź na bieżąco, dołącz do mnie na: TELEGRAM oraz FACEBOOK

 

 

Źródła:
* swprs.org
* brighteon.com
* leadstories.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *