W jakim celu utworzono FED?

C:\Users\Jo\Desktop\pobrany plik.jpg

Są 2 odpowiedzi, dlaczego FED istnieje. Istnieją ogólne odpowiedzi głównego nurtu. Są też ukryte, prawdziwe odpowiedzi.

 

PRZYKRYWKA PRAWDZIWY POWÓD
Aby ustabilizować gospodarkę.

Mówi się nam, że Fed pomaga ustabilizować gospodarkę. Powiedziano nam, że potrzebujemy Fed, aby wykonać trudne zadanie określenia stóp procentowych i podaży pieniądza. Gdyby nie Fed, cała gospodarka nie działałaby z maksymalną wydajnością, a wolny rynek by szalał.

Aby zdestabilizować gospodarkę.

W rzeczywistości Fed został stworzony, aby destabilizować gospodarkę i nadal ją destabilizuje. Dlaczego właściciele i kontrolerzy Fed mieliby to robić? Ponieważ celem jest przekazanie kontroli nad Stanami Zjednoczonymi w ręce bankierów stojących za Fedem. Stany Zjednoczone, z korzeniami w wolności i wolnym rynku, są bardzo trudnym narodem do kontrolowania. Przejęcie kontroli finansowej nad narodem jest jednym z najlepszych sposobów kontrolowania narodu. Czyniono to raz po raz w wielu innych krajach.

Aby kontrolować stopy procentowe i kredyt.

Mówi się nam, że Fed jest potrzebny do zarządzania złożonym i niezbędnym zadaniem kontrolowania stóp procentowych i zarządzania kredytem. Mając kontrolę nad stopami procentowymi przez Fed, jesteśmy w stanie uniknąć cykli wzrostów i spadków, które są naturalnym zjawiskiem rynków niezarządzanych. Gdyby nie Fed, prawdopodobnie znaleźlibyśmy się teraz w recesji!

Aby zapobiec osiągnięciu realnych stóp procentowych i kredytu.

W rzeczywistości Fed kontroluje stopy procentowe i kredyty, aby sztucznie tworzyć wzrosty i spadki. Tworząc sztuczne wzrosty, Fed jest w stanie pożyczyć biliony dolarów Stanom Zjednoczonym i ludziom. Tworząc sztuczne popiersia, Fed jest w stanie wykupić za pośrednictwem rządu federalnego wiele aktywów, takich jak firmy i nieruchomości.

Aby wyeliminować cykl koniunkturalny.

Mówi się nam, że Fed pomaga wyeliminować cykl koniunkturalny, starannie zarządzając podażą pieniądza i zapewniając, że wszystkie niezbędne rynki są zrównoważone i działają prawidłowo. W końcu posiadanie cyklu koniunkturalnego jest złą rzeczą, ponieważ wszystko, co naturalnie występuje w biznesie, jest złą rzeczą, a naturalne rzeczy powinny być zmieniane przez Fed w nienaturalne.

Aby stworzyć cykl koniunkturalny.

W rzeczywistości Fed tworzy cykl koniunkturalny i utrzymuje rynki przed osiągnięciem równowagi. Na wolnym rynku nie ma czegoś takiego jak cykl koniunkturalny. Rynek decyduje, co jest potrzebne, a co nie. Fed nie jest w stanie centralnie zarządzać cyklem koniunkturalnym. Jedyne, co mogą zrobić, to wziąć równowagę, którą ma już wolny rynek, i dalej ją zniekształcać.

Aby wyeliminować paniki bankowe.

Mówi się nam, że Fed pomaga wyeliminować panikę bankową. Gdyby nie Fed, zajmujący się zaawansowanymi sprawami ekonomicznymi i złożonymi teoriami matematycznymi, mielibyśmy paniki bankowe na lewo i prawo. Banki chcą nas dopaść, a jeśli nie mamy Fedu, lepiej bądźmy ostrożni!

Aby utworzyć paniki bankowe.

Problem polega na tym, że główne paniki bankowe, jakie mieliśmy w przeszłości, wynikają z manipulacji Fed. Ucieczki bankowe w czasie Krachu z 1929 roku były bezpośrednim wynikiem manipulacji na rynkach przez Fed. Gdyby nie Fed, nigdy nie doszłoby do krachu i nigdy nie doszłoby do paniki bankowej w jego wyniku.

Aby kontrolować inflację.

Mówi się nam, że Fed uważnie monitoruje inflację. Mówi się nam, że niewielka ilość inflacji każdego roku jest dobra. Chcemy mieć inflację, abyśmy mogli utrzymać wydatki ludzi i gospodarkę. Fed ściśle monitoruje poziom inflacji i wie, jakich stawek użyć, aby utrzymać inflację na stałym poziomie. Ci ludzie są tacy mądrzy.

Aby stworzyć inflację.

W rzeczywistości Fed musi tworzyć coraz większą inflację, ponieważ nasze pieniądze to dług. A odsetki od naszych pieniędzy opartych na długu można spłacić tylko większą ilością pieniędzy opartych na długu. I tak coraz więcej pieniędzy musi być pożyczanych, a w rezultacie coraz większa inflacja jest nieuniknionym rezultatem. Głównym celem Fedu jest wydobycie naszego bogactwa poprzez inflację.

Aby ustabilizować bankowość.

Mówi się nam, że przed Fedem wiele banków emitowało własne banknoty i istniała duża dysproporcja między wartością pieniądza z jednego banku do drugiego. Jak wiemy, bez nadzoru Fed, banki te oszaleją i oszukają ludzi. Fed musi zmusić banki do działania, ponieważ ludzie nie są na tyle sprytni, by samodzielnie wybierać dobre banki.

Aby zdestabilizować bankowość.

W rzeczywistości Fed destabilizuje banki, zmuszając je do działania, zamiast pozwolić im działać tak, jak chcą. Pozwalając bankom robić to, co chcą, w naturalny sposób rozwiążą wszystkie problemy i znajdą najskuteczniejsze metody, aby utrzymać stabilność. Ale zamiast tego Fed narzuca bankom swoje złe pomysły.

Aby stworzyć zatrudnienie.

Mówi się nam, że Fed jest w stanie tworzyć miejsca pracy, alokując zasoby tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Jeśli jeszcze tego nie rozumiesz, pozwól, że napiszę to prostym polskim. Jesteś kretynem, a Fed jest pełen super inteligentnych pracowników rządowych, którzy są mistrzami robienia skomplikowanych rzeczy, których zwykli ludzie, tacy jak ty i ja, nie są w stanie zrozumieć. Ogarniają tę sprawę z kontrolą zatrudnieniem.

Aby stworzyć bezrobocie.

Nie możesz wydrukować zatrudnienia do rzeczywistości. Wymuszając miejsca pracy poprzez pożyczanie pieniędzy, wszystko, co robisz, sprawia, że wszyscy jako całość stają się biedniejsi. Co więcej, zabieranie pieniędzy tam, gdzie są potrzebne i przenoszenie ich tam, gdzie nie są potrzebne, jest błędną alokacją zasobów i kolejną stratą netto. Bezrobocie nie jest ustalane przez Fed, jest przez niego podtrzymywane.

 

„Fed, jak wskazuje sama nazwa – Rezerwa Federalna, początkowo otrzymał misję ustanowienia „elastycznej podaży pieniądza”. Pomysł polegałby na tym, że Fed mógłby zwiększyć lub zmniejszyć ilość pieniądza w obiegu, aby odpowiadała aktywności gospodarczej. Uważano, że takie ruchy mogą utrzymać ceny na stałym poziomie w dobrych i złych czasach. Nawet jeśli taka misja była dobrym pomysłem na początek, łatwo zauważyć, że Fed całkowicie zawiódł w jej realizacji. W ciągu ostatnich 100 lat dolar stracił ponad 95 procent swojej wartości. Tyle o stabilności cen! Prawda jest taka, że Fed istnieje teraz wyłącznie po to, by zapewnić inflację niezbędną do umożliwienia rządowi wydawania więcej, niż zbiera w postaci podatków.”

Peter Schiff: Jak rozwija się gospodarka i dlaczego się załamuje.

 

 

Oryginał: Federal Reserve Guide (Quinton Figueroa)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *